Skip to content

Olimpiade si concursuri

AN ȘCOLAR 2019-2020

OLIMPIADE:

Locul I – STANCU MIHAELA – Olimpiada din Aria Curriculară Tehnologii – etapa județeană- profil servicii – domeniul turism și alimentație – clasa a XII -a – calificată la faza națională.

 

CONCURSURI:

1. Locul III – CIOROGARU ANTONIA – Concurs de Geografie ”TERRA” – faza județeană, clasa a V a – calificată la faza națională.

2. Premiul II F.E. Miorița S.R.L. din cadrul Târgului Întreprinderilor Simulate și al Firmelor de Exercițiu ”VREAU SĂ FIU ANTREPRENOR!” desfășurat prin intermediul proiectului Dezvoltarea Societății Antreprenoriale Studențești din cadrul Universității ”1 Decembrie 1918”, Alba Iulia. – secțiunea ”Cele mai bune materiale publicitare” – clasa a XII a A.

3. Premiul II F.E. Eurotour S.R.L. din cadrul Târgului Întreprinderilor Simulate și al Firmelor de Exercițiu ”VREAU SĂ FIU ANTREPRENOR!” desfășurat prin intermediul proiectului Dezvoltarea Societății Antreprenoriale Studențești din cadrul Universității ”1 Decembrie 1918”,  Alba Iulia. – secțiunea ”Cel mai bun catalog” – clasa a XII a A.

4. Mențiune – DĂNCĂNEȚ RĂZVAN –  clasa a VII -a, la Concursul Național Interdisciplinar ”LA ȘCOALA CU CEAS” – disciplina geografie ediția XXIII desfășurată la Școala Gimnazială ”Take Ionescu” Râmnicu Vâlcea.

5. Concurs ”Împreună împotriva violenței” – Săliște – 6 februarie 2020

– Locul I – secțiunea ”Power Point”

-Locul III – secțiunea ”Mesaj antiviolență”

– Locul III – secțiunea ”Afiș”

Elevi participanți: CONȚIU ESTERA, CHIRCA ALIN, FLOREA ANDRADA, TODOR ROXANA – clasa a X a A

DIMENSIUNE FONT
Contrast