Liceul Tehnologic “Johannes Lebel” - Tălmaciu
"AZI ÎNVĂŢĂM, MÂINE CÂŞTIGĂM!"

Înscrierea în învățământul primar

Înscrierea în învățământul primar pentru anul școlar 2020-2021

1. ORDIN
  2. Calendar inscriere
  3. Plan de școlarizare
  4. Ziua portilor deschise

Informații utile:

În unitatea noastră școlară activitățile desfășurate de către elevii claselor pregătitoare sunt organizate în următoarele spații:

a. Liceul Tehnologic ”J. Lebel” Tălmaciu - Grădinița Căsuța cu Povești
b. Școala Gimnazială Tălmaciu - Corp B
c. Școala Gimnazială Tălmăcel - Corp A

Toți elevii claselor pregătitoare beneficiază de grupuri sanitare în imediata apropiere a sălii de clasă, în incinta clădirii.

În prezent, nu se desfășoară programe de tip ”Școală după școală”, deoarece nu au existat solicitări din partea părinților.

La nivelul U.A.T. Tălmaciu nu există circumscripții școlare.

Având în vedere că în urma recensământului s-a constatat că numărul preșcolarilor care au dreptul să fie înscriși în clasa pregătitoare an școlar 2020-2021 este mai mic decât numărul locurilor disponibile, la nivelul unității noastre școlare NU EXISTĂ criterii de departajare.

Program de completare a cererilor tip pentru înscrierea în învățământul primar:  4-23 martie 2020:

Luni-Joi - 8:00-18:00

Vineri - 8:00-17:00